Active ACADEMY Sigortacılık Ödülleri

Active ACADEMY tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Sigorta Zirvesi, sektörün önemli oyuncularını bir araya getirdi. Sigortacılığın farklı boyutlarıyla ele alındığı Zirve’de, Active ACADEMY Sigortacılık Ödülleri de verildi.

Active ACADEMY tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Sigorta Zirvesi, sektörün önemli oyuncularını bir araya getirdi. Sigortacılığın farklı boyutlarıyla ele alındığı Zirve'de, Active ACADEMY Sigortacılık Ödülleri de verildi.

Active ACADEMY tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen Sigorta Zirvesi, 9 Nisan'da Swissôtel İstanbul'da yapıldı. Sigorta sektörünün farklı boyutlarıyla ele alındığı Zirve'ye, sektörün önemli oyuncuları, kamuda karar verici konumda bulunanlar ve iş dünyasının üst düzey yöneticileri katıldı. Sigorta sektörünün global rekabete uyum sağlayacağı reformların gerçekleştirilmesi için ortak bir yol haritası oluşturulmasının hedeflendiği 1. Sigorta Zirvesi'nde, sigorta sektörü temsilcileri, kendilerini ifade etme ve sektörün ilgili oyuncularıyla bir araya gelme fırsatı buldular.

2008 Ödülleri

Yenilikçi Şirket Ödülü

Yenilikçi Şirket Ödülü'ne, "Parça Tedarik Projesi" ile Anadolu Sigorta, "Kullandıkça Öde Kasko Kampanyası Projesi" ile Aviva Sigorta ve "Cinfikir Kutusu Projesi" ile Eureko Sigorta layık görüldü.

Parça Tedarik Projesi: Sigortalıların araçlarına, orijinal yerine kalitesiz yedek parça takılmasını önlemek amacıyla geliştirilen Parça Tedarik Projesi ile, haksız kazancın ve sigortalı mağduriyetlerinin önlenmesi, hasar maliyetlerinin düşürülmesi ve kasko ürününün daha uygun fiyatlarla sunulması sağlanıyor.

Kullandıkça Öde Kasko Kampanyası Projesi: Ocak 2008'de başlatılan ve Türkiye'de bir ilk olan "Kullandığın Kadar Öde" uygulamasıyla, araçları bir yılda 16 bin kilometrenin altında yol yapan kişiler, kasko primlerini öderken yüzde 30'a varan indirimden yararlanıyorlar. Bu proje ile, araçların az kullanılması teşvik edilerek, trafik, benzin tüketimi ve çevre açısından da olumlu sonuçlar sağlanması amaçlanıyor.

Cinfikir Kutusu Projesi: Cinfikir Kutusu, bütün çalışanların belirlenen bir konu ya da diğer konu başlıkları altında fikirlerini gönderdikleri intranet üzerinden çalışan çok önemli bir platform. Bu kutudan çıkan Kaskometre, İnternet Sitesi, SMS İle Müşteri Bilgilendirme gibi yenilikçi fikirler uygulamaya geçirildi.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülü

2008 yılına mahsus, son beş sene içinde gerçekleştirilen, müşterilere, çalışanlara, topluma ve çevreye katma değer sağlayan, ülkemizin ekonomik ve sosyal gelişimine katkıda bulunan kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ile ilgili kurumlardan gelen ayrıntılı bilgileri değerlendiren ve seçim yapmakta hayli zorlanan jüri, "Arka Koltukta Oturan Çocuklar Projesi" ile Axa Oyak Sigorta, "Yangın ve Deprem Eğitim Merkezi Projesi" ile Aksigorta, "Nevşehir/Sobessos Kazısı ve Fethiye Müzesi Eser Tanzimi Projesi" ile Koç Allianz, "Bireysel Emeklilik ve Sigorta Akademisi Projesi" ile Yapı Kredi Emeklilik ve "VakıfBank Güneş Sigorta Spor Kulübü Projesi" ile Güneş Sigorta?yı ödüle layık gördü.

Arka Koltukta Oturan Çocuklar Projesi: Ebeveynlerin bilinçlendirilmesi amacıyla hayata geçirilen bu proje ile, Boğaziçi Köprüsü girişinde stant kurularak, arka koltukta oturan çocuklara ve ailelerine çeşitli hediyeler verildi.

Yangın ve Deprem Eğitim Merkezi (YADEM) Projesi: Bugüne kadar yaklaşık 150 bin ziyaretçiye ulaşan YADEM, yangın ve deprem gibi felaketlerde hem can hem de milyonlarca YTL mal varlığı kaybeden ülkemizde, bu felaketlere karşı nasıl hazırlıklı olunacağının, çocuklarımıza erken yaşlarda öğretilmesini amaçlıyor.

Nevşehir/Sobessos Kazısı ve Fethiye Müzesi Eser Tanzimi Projesi: Mesleki gelişim ve motivasyon amaçlı acente toplantılarını her yıl farklı bir bölgede düzenleyen Koç Allianz, bu toplantıları gidilecek bölgeyle bağlantılı bir sosyal katkı projesiyle taçlandırıyor. Koç Allianz, acentelerinin sosyal katkı projesine yaptığı bağış miktarına eşit miktarda projeye katkı sağlıyor.

Bireysel Emeklilik ve Sigorta Akademisi Projesi: Türkiye'de bir ilk olan Bireysel Emeklilik ve Sigorta Akademisi, eğitim sürecini çalışma hayatının tüm aşamalarına yaygınlaştırmak ve eğitimleri akademik bir yapıya dönüştürmek amacıyla, 2005 yılında kuruldu. Yapı Kredi Emeklilik, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi işbirliğiyle ve dünyanın önde gelen danışmanlık şirketlerinden Watson Wyatt'ın desteğiyle kurduğu bu akademi ile, sektörün eğitimli insan kaynağı ihtiyacını karşılamayı hedefliyor.

VakıfBank Güneş Sigorta Spor Kulübü Projesi: Türkiye?nin tanıtımına ve ülke sporunun gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla 1986 yılında faaliyetlerine başlayan Vakıfbank Güneş Sigorta Spor Kulübü, çok önemli başarılara imza attı. 2003-2004 ve 2007-2008 yıllarında Avrupa Şampiyonu olan tek Türk takımı olarak ülkemize büyük bir gurur yaşatan Güneş Sigorta Spor Kulübü, her yıl binlerce genci spora kazandırıyor.

Jüri Özel Ödülü

Active ACADEMY, sigorta sektörünü uluslararası standartlarda bir altyapıya kavuşturan ve böylece uzun süredir yaşanan yasal boşluğun giderilmesini sağlayan Sigortacılık Kanunu?nun hazırlanması ve yürürlüğe girmesi için sarf ettiği çabalardan dolayı, Hazine Müsteşarı İbrahim Çanakcı?yı Jüri Özel Ödülü'ne layık gördü.

Gesid YK

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: