Cahit Nomer Milli Re Genel Müdürlük Görevinden Ayrılıyor

Genç Sigortacılar Derneği için çok özel bir yeri olan, 28 yıl Milli Re Genel Müdürlük görevini yürüten Cahit Nomer, bu görevinden 16 Ocak 2009 tarihi itibarıyla kendi talebi ile ayrılıyor. Nomer, aynı tarih itibarıyla, Milli Re'nin Yönetim Kurulu'nda "Reasürans" faaliyetlerinin Gözetim ve Yürütülmesi yetki ve sorumluluğunu üstlenecek.

Ocak 1964'te Yangın Servisi memuru olarak işe başlayan ve muhtelif bölümlerde görev yaptıktan sonra, 28 yıl boyunca şirketin genel müdürlük görevini yürüten Nomer, yurtiçi ve yurtdışı sigorta ve reasürans piyasalarında engin deneyimi ve profesyonelliği ile büyük bir saygınlık ve haklı bir ün kazanarak, önemli bir örnek oldu. Cahit Nomer'in Genel Müdürlüğü döneminde Milli Reasürans, yerel reasürans inhisarı yöneticiliğinden uluslararası bir kimliğe sahip önemli bir reasürans şirketi konumuna geldi.

Milli Re Genel Müdürlüğü'nde Cahit Nomer'den boşalacak koltuğa Hasan Hulki Yalçın atandı. 16 Ocak 2009 itibarı ile görevi devralacak olan Yalçın, 2003 yılından bu yana Milli Re'de Finans ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor.

Yalçın, 1987 yılında ODTÜ Ekonomi Bölümü'nden mezun olduktan sonra Bankacılık ve Finans konularında Birmingham Üniversitesi'nde MBA yaptı. Çalışma hayatına Türkiye İş Bankası'nda başlayan ve bir süre Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı'nı da sürdüren Hasan Hulki Yalçın, 2003 yılından bu yana Milli Re'de Finans ve Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyor.

Cahit Nomer Beye ömür boyu mutluluklar, Sayın Hasan Hulki Yalçın Beye Başarılarının devamını diliyor ve hoş geldiniz diyoruz.

Showcases

Background Image

Header Color

:

Content Color

: